Наше місцезнаходження

Корисні посилання

http://www.mon.gov.ua/ - МОН України

 

http://www.glukhiv.net/index.php/bt - Глухівська міська рада

 

http://www.solnet.ee/parents/index.html - Дитячий портал "Сонечко"

http://glukhiv-osvita.gov.ua/ відділ освіти Глухівської міської ради

Свято бульбашок                                                            19.06.2019

У літній період малята не лише оздоровлюються, а й отримують море позитивних емоцій і вражень. Хлопчики та дівчатка розважались під час проведення Свята мильних бульбашок.

Маленькі кулінари                                                           21.05.2019

Спільно з батьками другої молодшої групи «Ромашка» організовано екскурсію дітей до професійно-технічного училища. У домашній атмосфері під час спільної кулінарної діяльності діти згортали шматочки в тісто, формуючи колобки та стежили за процесом випікання. А потім з задоволенням смакували власноруч приготовані ласощі.

Тиждень безпеки життєдіяльності                        13-17.05.2019

Охорона життя і здоров'я дітей – одне з найважливіших завдань дошкільного закладу.

 

Під час проведення «Тижня безпеки дитини» закріпили з вихованцями правила безпечної поведінки. Цим питанням були присвячені заняття, екскурсії, розваги, фізкультуро-оздоровчі заходи.

Читати – це модно!                                              23.04.2019

Книга є дієвим засобом виховання юної особистості, джерелом емоційних вражень, нових знань і захопливих пригод. Як посилити інтерес малюків до книжки?

 У дошкільному закладі «Світлячок» було організовано День книги. Педагоги та батьки оформили виставки дитячої книжки, виготовили лепбуки, провели літературні вікторини, тематичні заняття. Діти старших груп підготували для малюків театралізовані вистави «Зайчикові хатка» та «Хто сказав «няв». Зацікавила вихованців екскурсія до міської дитячої бібліотеки. 

До Всесвітнього Дня Землі                                           21.04.2019

До Всесвітнього Дня Землі у дитячому садку організовано акцію «Посади і збережи дерево». Спільно з батьками діти висадили дерева та кущі на території дошкільного закладу. Працівники закладу висадили багаторічні квіти.

Розвиваємо мовлення дитини                                        21.03.2019

Розвиток мовлення дошкільнят тісно пов'язаний із розвитком мислення, пізнанням навколишнього світу, розвитком особистості в цілому. Щоб спонукати дітей до мовленнєвої діяльності, вихователь Щасна С.В. застосовує прийоми мнемотехніки. Стимулювати мовленнєву активність малят вихователю Карпенко О.М. допомагають інтегровані заняття за змістом літературних творів.

Методичні новини                                                           28.02.2019

У січні-лютому 2019 року на базі ДНЗ:ЦРД «Світлячок» проведено міські методичні об'єднання груп раннього та молодшого дошкільного віку з проблем «Розвиток мовлення дітей раннього віку як засіб пізнання навколишнього світу» та «Розвиток фонематичного сприймання у дітей молодшого дошкільного віку». Відкриті перегляди занять для колег з інших дошкільних закладів міста провели вихователі Каравайко В.А та Стефанова І.В.

Тиждень безпеки дитини                                            11-16.02.2019

Зустрічаємо Новий рік                                           28.12.2018

Неповторну атмосферу чарівної казки створили новорічні свята у Глухівському ДНЗ:ЦРД «Світлячок». Малюки у різноманітних костюмах із радістю водили новорічні хороводи, читали вiршi, танцювали, співали, грали на музичних інструментах. Дітей раннього віку зацікавив чарівний дзвіночок, який скликав гостей на свято. Діти молодших груп шукали черевичок для Снігуроньки. Вихованці середніх груп знайшли ключик від чарівної скриньки з подарунками. Особливо запальними були танки дітей старших груп - китаянок з віялами, східних красунь, ковбоїв, інопланетян та зірок, морозенків, які зустрічали Новий рік в аеропорту.

Ніхто з присутніх в залі батьків, вихователів та запрошених на свято діток не був осторонь. Глядачі підтримували маленьких артистів оплесками, а Дідусь Мороз та Снігуронька роздали малюкам солодкі подарунки.

 

Щасливого Нового року!

Ялинкове диво                                                        21.12.2018

До традиції прикрашати ялинку до зимових свят нетрадиційно підійшли педагоги та батьки Глухівського ДНЗ:ЦРД «Світлячок».

У музичній залі дошкільного закладу цими днями проходить виставка «Ялиночка незвична на святі новорічнім». Оригінальні красуні-ялинки створили батьки вихованців з різних матеріалів – з шишок, макаронів, подушок, кульок, дощика, тканини, картону.

Міське методичне об'єднання                                20.12.2018

Ціннісні орієнтації, якими керується доросла людина, формуються ще в дошкільному дитинстві й з часом не надто змінюються.

 Педагоги дошкільних закладів обмінялися досвідом виховання у дошкільників системи цінностей. Вихователь Троценко С.П. провела відкрите заняття на тему «Краса України», змістом якого є виховання у дітей патріотизму.

Миколая люблять діти                                                 19.12.2018

Для чемних і добрих малят педагоги ДНЗ:ЦРД «Світлячок» влаштували святковий ранок. Діти переглянули легенду про Святого Миколая, розповідали вірші про добрі вчинки, виконували пісні, взяли участь у іграх та отримали солодкі гостинці від Миколая.

Гра у полі зору педагогів                                                13.12.2018

Ігрова діяльність дошкільнят щодня протікає по-різному.Дорослі мають навчитися правильно, непомітно для дітей регулювати рольові взаємини з однолітками, застосовувати гру як засіб навчання. Вихователі Чорнобай Н.М., Бобилкіна В.В., Маслова Г.В. обмінялися з колегами досвідом організації ігрової діяльності. 

Підсумки огляду-конкурсу «Кращий ігровий осередок»                   11.12.2018

Ми звикли вважати ігрову діяльність дуже корисною для дошкільників, то чому ж тоді діти перестали грати в колективні ігри? Аби зацікавити вихованців грою, педагоги та батьки оформили оригінальні ігрові осередки, багато чого виготовивши власноруч. Щоб відзначити знахідки дорослих, у дошкільному закладі організовано огляд-конкурс на кращий ігровий осередок. До вашої уваги – здобутки педагогів та батьків.

 Вітаємо переможців конкурсу – середню групу «Калинка» та старшу групу «Віночок». Дякуємо батьків всіх вікових груп за небайдужість до дітей, за оригінальні ідеї та творчість.  

Вітаємо переможців конкурсу                              06.11.2018

На засіданні ради дошкільного закладу відбулося підбиття підсумків конкурсу «Здай макулатуру – збережи дерево». Переможці конкурсу – середні групи «Калинка», «Джерельце» та «Веселка», нагороджені подарунками. Дякуємо нашим батькам за активну участь у зборі макулатури.

Участь у Всеукраїнському семінарі «Впевнений старт»

24 жовтня 2018 року в Київі у Великий конференц-залі НАН України відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар для тренерів проекту «Впевнений старт», організований ТОВ «Українська академія дитинства».

Захід проходив за участі авторського колективу проекту «Впевнений старт», провідних науковців Рогозянського О.С., Піроженко Т. О.; Гавриш Н. В.,  Брежнєвої О. Г., Кіндрат І. Р., Рагозіної В. В, Стаєнної О. О., Хартман О. Ю., Корнєєвої О.Л.

У семінарі взяла участь міський координатор проекту «Впевнений старт» Арушанян О.М., вихователь-методист Глухівського ДНЗ:ЦРД «Світлячок». В.о. начальника відділу дошкільної освіти МОН України Світлана Нерянова вручила грамоти та дипломи кращим тренерам та координаторам проекту «Впевнений старт». О.М.Арушанян отримала диплом у номінації «Методична грамотність звіту».

Цікавими, змістовними та повчальними були майстер-класи від науковців авторського складу проекту «Впевнений старт».

 

Осінній ярмарок у «Світлячку»                                     11.10.2018

Як можна привітати осінь?

Педагоги та батьки Глухівського ДНЗ:ЦРД «Світлячок» потішили малят, організувавши багатий та веселий осінній ярмарок!

На ньому, звісно, знайшлося місце для пісень, ігор, таночків та чарівних перетворень. Адже на ярмарку працювали майстри з аква-гриму та манікюру, була організована фотозона. Діти спробували свої здібності у під час виготовлення осінніх композицій з квітів. Чудовий сюрприз – катання дітей на коні.

Цей захід подарував дітям години приємні години спілкування з батьками та друзями.

Колектив ДНЗ щиро дякує батьків за творчий підхід до оформлення ярмарку.

 

Розмаїте літо-2018

Олімпійський день                                                  14.06.2018

Спортивні розваги на свіжому повітрі - невід'ємна складова освітньої роботи в літній період. На міському стадіоні відбулися літні спортивні змагання між дитячими садками міста, в яких взяли участь і малята «Світлячка».

День вишиванки  - фоторепортаж                          17.05.2018

День Землі у дитсадку                                                 23.04.2018

Під час занять вихователі розповіли дітям про флору і фауну нашої планети, про Червону Книгу та необхідність збереження усього живого довкола, провели заняття у куточку природи.

 Важливою подією стала посадка дерев, кущів та квітів на подвір’ї дитячого садка.

Дошкільнята колективно виготовили яскравий колаж на тему «Наша мальовнича планета Земля», застосувавши різні зображувальні техніки та матеріали.

Навчальний тренінг за програмою «Впевнений старт»  13.03.2018

13 березня 2018 року на базі Глухівського дошкільного навчального закладу (центр розвитку дитини) «Світлячок» відбувся навчальний тренінг за програмно-методичним комплексом «Впевнений старт» для керівників закладів дошкільної освіти, який провели вихователі-методисти Арушанян О.М. та Капелько Л.Г.

      Захід відкрила Самощенко В.О., методист відділу освіти. Учасники тренінгу мали змогу ознайомитися з проектом «Впевнений старт»: освітньою програмою для дітей старшого дошкільного віку та навчально-методичним забезпеченням до неї. Змістовному спілкуванню сприяли інтерактивні вправи та обмін думками.

Виховуємо в дітях добро                                                 15.02.2018

Проведено відкриті заняття до семінару-практикуму "Уроки доброти". Пропонуємо наш фоторепортаж.

Дитячий садок-школа                                                    18.01.2018

Перехід із дошкільного навчального закладу до школи кардинально змінює життя дитини. І щоб ці зміни відбулися безболісно, працівники дошкільного закладу протягом усього дошкільного дитинства опікуються загальним розвитком дитини. Розширити уявлення дошкільнят про шкільне життя допомогла екскурсія до школи, під час якої вчителі початкової ланки Сугоняко О.І., Гапонько Т.М. познайомили малят з приміщенням школи, класом. Діти з задоволенням вступали у спілкування, взяли участь у казковій вікторині.

Метод проектів у роботі з батьками              січень-квітень 2018

Успіх процесу соціалізації дошкільнят ми вбачаємо насамперед у співпраці з батьками. Адже саме в родині починається життя дитини, її взаємодія з навколишнім світом.

Дієвим засобом роботи з батьками є проектування. У кожній групі дітей від 3 до 6(7) років розроблені та успішно реалізуються «сімейні проекти». Презентуємо проведені заходи з дітьми та родинами вихованців . Підсумком став огляд-конкурс «Мій творчий проект з батьками» .

Поділилися досвідом                                                     15.12.2017

Завідувач Глухівського ДНЗ:ЦРД «Світлячок» Квасова І.М. під час Всеукраїнського конгресу освітян, що пройшов у м.Київ, представила досвід організації музейного простору в дошкільному закладі та систему роботи з педагогами, дітьми та батьками у міні-музеях.


Граємо – рідний край вивчаємо                            07.12.2017

 Що найкраще спонукає дітей до пізнавальної діяльності? Звичайно, гра. На базі дошкільного закладу під такою темою відбулося засідання методичного об'єднання вихователів середніх груп. Вихователь Чорнобай Н.М. повела відкрите заняття «Граємо-рідне місто вивчаємо». Педагоги взяли активну участь у коучингу «Завдання, методи та форми організації ознайомлення дітей з рідним краєм».

Наступність – проблема актуальна

Перехід між двома освітніми сходинками,дошкільною й початковою, – складний етап у житті дитини. Як зробити його послідовним і комфортним, обговорили вихователі дошкільних закладів та вчителі початкової школи, що зібралися 11 грудня 2017року на практичному семінарі з проблеми «Відповідність між Базовим компонентом дошкільної освіти та Концепцією Нової української школи» у Глухівському ДНЗ:ЦРД «Світлячок».

Невдовзі початкова школа стане п'ятирічною, а це кардинально змінить завдання вчителя. Під час відкритих переглядів організованої діяльності з дітьми та виступів колег педагоги ознайомилися з особливостями найближчої освітньої сходинки. Захід відбувся у інтерактивній формі, де кожен міг висловити свою думку – як перебудувати освіту, щоб відповідати потребам сучасних дітей. 

Увагу сенсорно-пізнавальному розвитку дошкільників  06.12.2017

Формування логіко-математичної компетентності значним чином залежить від позиціі дитини як активного діяча. Під час занять вихователі стимулюють пізнавально-пошукову діяльність малят, розвивають вміння розмірковувати, відстоювати свої судження. А для найменших дії з числами, формою, кольорами подають у цікавій, привабливій формі.

Добродійні гостини                                             04.12.2017

Наші вихованці завітали з дружнім візитом до дітей з міського терцентру. Діти підготували музичні виступи та пограли разом.Педагоги акцентували увауи на позитивних вчинках дітей – робити приємне для інших, співпереживати.

Фестиваль «Гармонія руху»                              16-26 жовтня 2017

Фестиваль руху об'єднав педагогів, дітей та їхніх батьків. Програма фестивалю була направлена на активне використання рухів і музики у фізичних вправах, рухливих ігор, танців, фізкультурно-музичних свят. Дякуємо батькам за участь у виставці родинних газет «Рух – це життя».

День фізкультури та спорту                                 08.09.2017

Як плекати майбутніх спортсменів? Важливо змалку залучати дітей до занять фізичною культурою.

 

Діти старших груп взяли участь у міському святі, присвяченому Дню фізичної культури. Цікаві естафети надали дітям позитивних емоцій та змогу проявити активність.

Казковий світ родинного вечора                                   18.05.2017

У другій молодшій групі «Віночок» відбувся родинний вечір, який об'єднав інтереси всіх – батьків, дітей і вихователів. Діти та батьки влаштували драматизацію казки «Ріпка», де показали свій творчий потенціал, пограли разом з дітьми, взяли участь у конкурсах. Всі учасники відчули радість від власноруч створеного свята.

Увага соціально- моральному вихованню                       27.04.2017

Колектив дошкільного закладу вивчає, обговорює та  впроваджує ефективні шляхи та засоби соціально-морального розвитку дитини. Вихователь Агеєнко А.П. провела для колег відкрите заняття, поставивши за мету показати співробітництво дітей під час зображувальної діяльності.

Українські традиції зміцнюють родину                         06.04.2017

Вихованню духовності сприяє прилучення до культури й традицій рідного народу, засвоєння цінностей разом з найближчими людьми – батьками. В атмосфері близькості, теплоти, гумору пройшло родинне свято в старшій групі «Капітошка». Під час свята мами взяли участь у обряді «закосичення дівчаток» , а тата пов'язали пояси своїм хлопчикам-козачатам. Захід вийшов урочистим, радісним, сповненим духовного єднання.

Економіка для дітей                                                      29.03.2017

Беручи до уваги важливість економічної освіти, педагоги дошкільного закладу під час занять, проведення дидактичних ігор, праці знайомлять дітей з основними економічними категоріями «потреби», «товари», «послуги», «гроші», «реклама» тощо, формують важливі якості особистості: ощадливість, економність, доброту, турботливість. Результативно реалізовують процес введення дошкільнят у світ економіки вихователі Шиндяєва Г.Г. та Каравайко В.А.

Музейні подорожі у світ краси                                      23.02.2017

Міні-музеї дають змогу у повсякденні розглядати твори живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Досвідом організації спілкування дітей з мистецтвом, формування ціннісного ставлення до творів живопису та петриківського розпису поділилися вихователі Бобилкіна В.В. та Захарова О.М. під час проведення педагогічного семінару.

День батьківського самоврядування                             01.02.2017

Під час проведення заходу батьки мали можливість відчути атмосферу внутрішнього життя дошкільного закладу, спробувати себе в ролі педагога, помічника вихователя.

Мами взяли участь у проведенні ранкової гімнастики, занять з дітьми, ігрової діяльності, режимних моментів. Проведена робота допомогла батькам по-новому поглянути на своїх малюків, усвідомити їхню унікальність. Адже у дітей можна багато чого навчатися, якщо слухати, чути й розуміти їх.

 

 

Святкуємо Різдво                                            06.01.2017

 

 

 

У цей день колядники розносять по всьому світу звістку про прихід на Землю Сина Божого. До них приєдналися і учасники нашого дошкільного закладу.

Нехай Різдво Христове сповнить душі добром і принесе мир нашій країні.

Наступність – проблема актуальна                                02.12.2016

Перехід від дошкільного закладу до початкової школи складний у житті дитини. Щоб зробити його більш комфортним і послідовним, вихователі ДНЗ і вчителі ЗОШ №6 організували екскурсії старших дошкільників до школи. Дітей зустріли вчителі, діти, організатор школи, бібліотекар. Дякуєму за цікаву екскурсію!

На варті фізичного розвитку                                          17.11.2016

У дошкільному закладі пройшов семінар-практикум «Сучасне фізкультурне заняття: різноманітність підходів». Вихователі представили свій досвід роботи з організації різних типів занять з фізичної культури.

Улюбленій ляльці-нове вбрання                                  31.10.2016

Під такою назвою проведено конкурс-огляд , результатом якого стало оновлення зовнішнього виду ляльок у групах. Конкурс-огляд пройшов за такими номінаціями «Лялька-принцеса», «Лялька-професіонал», «Лялька-українська красуня», «Сучасна лялька», «Лялька-член дружньої родини». Як показали результати, винахідливість і здібності батьків є багатогранними, а найкращий приз-це гра дітей з оновленими улюбленими ляльками.

Покращимо чистоту довкілля

З метою формування у дітей дбайливого ставлення до екологічного стану довкілля, з 20 вересня 2016 року у дошкільному закладі встановлено баки для роздільного збирання твердих побутових відходів. В рамках Програми, затвердженої рішенням Глухівської міської ради від 18.07.2016 №93. Запрошуємо батьків до участі у її реалізації.

 

Обладнано метеомайданчик                                           25.09.2016

На початку нового навчального року у нашому розвивальному екологічному середовищі з'явився метеорологічний майданчик. Він підвищив інтерес дітей до щоденних спостережень за погодою, адже тут є справжні прилади-барометр, флюгер, дощомір, метеорологічна будка.

Вдячні батькам

Велика територія дошкільного закладу дозволила зробити окремі майданчики для вікових груп. Батьки наших вихованців допомогли розширити фізкультурний майданчик, встановити нові гірки, парканчики, гойдалки.

Висловлюємо слова вдячності всім батькам, які незважаючи на зайнятість, змогли взяти активну участь у ремонтних роботах в групах та на території дошкільного закладу.

«Світлячку» - 25                                                      01.10.2015

У перші дні жовтня наш дошкільний заклад відзначив свій ювілей

Для вихованців було влаштовано свято Дня народження садка. Малят цього дня зустріли святково прикрашені подвір’я, коридори, зали дошкільного закладу. Святкова розважально-привітальна програма включала дитячі пісні, таночки, конкурси, ігри, сюрпризні моменти. Веселий настрій створили казкові герої Карлсон та Малюк. Відчуття свята додав іменинний пиріг, свічки на якому задули діти.

З нагоди 25-річчя дитячого садка хочеться висловити глибоку подяку і шану всім працівникам дошкільного закладу та колегам-ветеранам: педагогам, кухарям, медичним сестрам, помічникам вихователя за їх самовіддану працю, людяність, любов до дітей.

Бажаємо всім здоров’я, достатку, творчого натхнення на довгі-довгі роки.

 

Духовний розвиток - у полі уваги

28 квітня на базі Глухівського ДНЗ:ЦРД «Світлячок» відбувся обласний науково-практичний семінар «Формування основ духовності та патріотизму у дітей дошкільного віку».

Педагоги центру розвитку дитини представили досвід роботи дошкільного закладу з впровадження інноваційної технології – музейної педагогіки в роботу з дошкільнятами.

Гості відвідали заняття з дітьми - «Дерево українського роду» у міні-музеї вишивки (вихователь Божко С.В.), майстер-клас «Лялькових справ майстри» у міні-музеї ляльки (вихователь Чорнобай Н.М., народна майстриня Грибан С. М.), театралізоване дозвілля «Хату будували гостей частували» (вихователь Троценко С.П.).

Педагоги - учасники семінару ознайомилися з міні-музеями, створеними в групах та приміщеннях дошкільного закладу.

Нікого не залишили байдужими музичні вітання вихованців ДНЗ:ЦРД «Світлячок» (музичні керівники Щасна Н.Ф., Петрова Л.В.). Щирі виступи дітей, цікаві танцювальні композиції були присвячені темі добра та любові до рідної країни.

 Всі присутні отримали корисну інформацію, цікаве спілкування, позитивні емоції, а на згадку – ляльку - мотанку, підготовлену педагогами ДНЗ «Журавка».

 

 

 

 

 

14 лютого 2014 лютого розпочав роботу сайт нашого дошкільного закладу!